PFP logo

HoReCa POMORZE

Previous slide
Next slide
śniadanie w pokoju hotelowym

HoReCa z szansą na wysokie wsparcie z KPO. Polska Fundacja Przedsiębiorczości operatorem ważnego Instrumentu Finansowego

W Świnoujściu odbyła się konferencja „Re-start w podejściu do turystyki – nowe projekty i perspektywy”. Wydarzenie było okazją, by zapoznać przedsiębiorców, na co dzień działających w kurortach nadmorskich, z możliwościami finansowania jakie daje programu HoReCa. Jednym z Jednym z operatorów, którzy przyjmować będę wnioski o dofinansowanie jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Pieniądze będą pochodzić z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Konferencja organizowana przez Północną Izbę Gospodarczą zgromadziła w Świnoujściu ponad 300 uczestników. Wśród gości dominowali przedsiębiorcy związani z branżą hotelarską, turystyczną i gastronomiczną. Nie brakowało także samorządowców oraz przedstawicieli świata nauki.

Podczas wydarzenia Jacek Madej, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości zaprezentował pierwsze założenia programu HoReCa, który będzie wsparciem dla sektorów: turystycznego, hotelarskiego, gastronomicznego i kulturalnego w całej Polsce. Przedsiębiorcy z Pomorza Zachodniego byli tym tematem bardzo zainteresowani.

– Całkowita kwota inwestycji z KPO dla sektora HoReCa to 1,3 miliarda złotych. Dla zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego operatorem jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Dla Pomorza Zachodniego zabezpieczonych jest ponad 98 milionów złotych, w ramach których powinniśmy wesprzeć 315 przedsiębiorców. W całej Polsce jest wybranych pięciu operatorów, to ważne dla firm, które działają w wielu województwach. W całym kraju w ramach programu HoReCa wspartych będzie co najmniej 3800 przedsiębiorców. To wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które prowadziły i prowadzą działalność w sektorze HoReCa ze spadkiem przychodów rok do roku o 30%. Dodajmy, że chodzi o czas pandemii COVID-19 czyli lata 2020-2021 – mówi Jacek Madej, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Co można sfinansować w ramach wsparcia z KPO?

– Środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, roboty budowlane, działania związane z zieloną transformacją lub transformacją cyfrową – dodaje Jacek Madej, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Wydatki kwalifikowane mogą dotyczyć także komponentów szkoleniowych lub doradczych.

Nagranie z konferencji, która odbyła się w Świnoujściu znajdziecie na portalu wSzczecinie.pl 

Już wkrótce więcej informacji na temat wsparcia dla sektora HoReCa, turystyka i kultura.

Udostępnij